Ev Stüdyosu için En iyi Ses kartı

Daha önceki yeni başlayanlar için ev stüdyosu kurmak ve ev stüdyosu için en iyi 5 stüdyo monitör başlıklı yazımızdan sonra sıra geldi ev stüdyosu için en iyi ses kartı seçimine. Pahalı stüdyolar gibi ekonomik ev stüdyosu donanımı için ses kartı  olmazsa olmazlardan. Mükemmel ses veren, bütçe dostu en iyi ses kartını satın almak iyi bir seçimdir. Ses kartlarında sunulan güç ve ses mükemmelliğine göre, kaç tane giriş / çıkışa ihtiyaç duyduğunuz ve hangi özelliklere ihtiyacınız olduğu ortaya çıkıyor ve bütçe doğrultusunda buna göre en iyi ses kartını seçmek gerekiyor.

USB arayüzünü kullanan, ev stüdyosu için en iyi ses kartı hangisi diye kararsız kalan kullanıcılar için hazırlanan fiyat performans oranı en iyi ve en çok tercih edilen ses kartlarının listesi.

 

1. Focusrite 2i2

Focusrite Scarlett 2i2

Focusrite ses kartları, uygun fiyatlarla mükemmel ses kalitesi sunarak sektörde bir standart oluşturmuştur ve bu ikinci nesil Scarlett 2i2 istisna değildir. Bu çift mic / line-in-USB destekli ses kartı, 192 kHz’e kadar 24 bit örnekleme, süper düşük gecikme süresi, Focusrite ön amplifikatörlerle donatılmış sağlam kırmızı bir alüminyum kasada sunuluyor. Focusrite Scarlett 2i2  16 kanallı kayıt yapabilen ve 12 ek eklenti içeren First Focusrite Creative Pack ile birlikte geliyor.

2. Apogee Duet

apogee duet

En yüksek kalite A / D ve D / A dönüşümünü talep ediyor, birinci sınıf preamp’ların yarattığı farkı duyabilmeyi istiyor ve kompakt, standartlara uygun bir pakete ihtiyacınız varsa, Apogee Duet’ten başkasına bakmayın. Bu ultra kompakt ses kartı, giriş / çıkış seviyelerini, giriş durumunu izlemenizi sağlayan OLED ekran donanımına sahip bir kutuda 24 bit / 192kHz Apogee dönüştürücülerle birlikte 2-in / 4-out özelliği, iOS / USB bağlantısı, phantom-power geçiş ve daha fazlasını sunar. Mac’iniz için bir cazip işlevlere sahip ve ultra kompakt bir pakette en yüksek ses standartlarına ihtiyaç duyan mühendisler / müzisyenler için harika bir yol arkadaşıdır.

3. Behringer U-Phoria UMC22

Behringer U-Phoria UMC22

Bir mikrofon / hat XLR girişi ve enstruman giriş özelliğine sahip, inanılmaz derecede uygun fiyatlı bu 48kHz özellikli, çift kanallı USB arayüzüne sahip Behringer U-Phoria UMC22, hareket halindeki müzisyenler için mükemmel Midas preamp teknolojisi ve + 48 volt fantom gücü (değiştirilebilir) sunar. Dinamik, condenser veya ribbon mikrofonla çalışır. Doğrudan monitor düğmesi, gecikmeden izlemeye olanak sağlar. Mac veya PC ile uyumludur ve birlikte gelen Tracktion DAW ve 150 indirilebilir efekt eklentileri ile adeta fiyat performans canavarıdır. Öğrenciler, yeni başlayan müzisyenler için harika bir giriş seviyesi ses kartıdır.

4. Universal Audio Apollo Twin DUO

Universal Audio Apollo Twin DUO

Apollo Twin USB DUO ses kartı, USB arayüzleri için çıtayı yükseltmiştir. Bu 10 giriş / 6 çıkış ses kartı, windows uyumlu bir kasada USB 3 entegrasyonu, çift mikrofon girişi, optik giriş, sıfıra yakın gecikme süresi ve 24 bit / 192kHz dönüşüm sunar. Twin’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, UAD-2 DUO Core’un Pro Tools, Cubase, Ableton Live ve diğer popüler DAW’larda gerçek zamanlı monitor ve mix için eklentileri kullanmasını sağlayan çift SHARC işlemcileridir. LA-2A, 1176LN, Pultec EQP-1A, Softube Amp Room Essentials, 610-B Tube preamp ve EQ ile birlikte Legacy sürümleri ve daha birçok ürünle birlikte geliyor. Apollo Twin, güçlü ve taşınabilir bir pakette şaşırtıcı derecede bir ses kalitesi sunar.

 

5. PreSonus AudioBox USB 96

PreSonus AudioBox USB 96

PreSonus AudioBox USB 96, taşınabilir rahatlıkta bir pakette 2 kanallı 24 bit / 96 kHz kayıt özelliğine sahiptir. Kombo jaklar, değiştirilebilir + 48 volt fantom gücü, stereo ana çıkışlar ve ¼ inç girişli kulaklık jakı üzerinden 60dB kadar gain özellikli ve iki mikrofon girişi, USB 2.0 arayüzü, yüksek çözünürlüklü ses kayıt için harika bir seçimdir. Gücünü USB üzerinden aldığı için ayrıca bir güç kaynağını taşımak zorunda kalmazsınız. Sadece MIDI giriş / çıkış sunmakla kalmaz, aynı zamanda Studio Magic Plug-in Suite de dahil olmak üzere Studio One 3 Artist DAW yazılımı ve bonus olarak 6GB üçüncü taraf içeriği ile birlikte gelir. Mac veya PC işletim sistemleriyle uyumludur.

Pin It on Pinterest

Don`t copy text!