En iyi Android VPN Uygulamaları

En iyi android vpn uygulamaları’nı birebir test ettik. Yapılan testler sonucunda popüler vpn uygulamalarının avantaj ve dezavantajlarını belirledik. Bunun dışında, Android sistemlerde gizli kalabilmek için mutlaka para harcamak zorunda değilsiniz, ancak ücretsiz VPN uygulamaları bazı dezavantajlara sahiptir.

Android’de bir VPN kullanmak, bölgenizde engellenmiş içeriğe erişmenize yardımcı olur ve web’de gizli kalmanızı korumaya yardımcı olur. Ücretsiz olarak ve ücretli bir hizmet olarak VPN hizmetleri sunan birçok uygulama var, ancak bunlardan hangisi işe yarıyor? En iyi android VPN uygulamalarını test ettik. İsterseniz Android’in dahili VPN aracını da kullanabilirsiniz. Birkaç değişiklikle, biraz da kullanmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Neden bir VPN kullanmalıyız?

Bir VPN (Sanal Özel Ağ) temel olarak uzaktaki bir sunucu üzerinden tüm web trafiğinizi birleştirmenin bir yoludur. Bu, gerçek IP adresinizi gizleyerek farklı bir konumdan bağlanmanıza neden olur. VPN’ler, üzerinden geçen trafiği şifreler, böylece güvenli olmayan bir Wi-Fi şebekesine bağlansanız bile başkalarının sizin bağlantınızı dinlemesini güçleştirir. Bağlantınızı farklı bir bölgeye göre ayarlayabildiğiniz için BBC gibi coğrafi sınırlamalı hizmetlere erişebilirsiniz. Yine de, Netflix ve Hulu gibi daha popüler olanlardan bazıları, VPN’leri engelleme konusunda ciddileşmiş durumda. VPN sağlayıcılarının olası güvenlik sorunlarını not etmesi de önemlidir. Her şeyden önce tüm trafiğinize erişiyorlar. Hola VPN gibi bazı sağlayıcıların güvenlik sorunları vardı, bu yüzden net bir şekilde yönlendirmeniz gerekir. VPN’ler bağlantınıza ayrı bir “yük” ekler, bu nedenle artan gecikme genellikle anlaşmanın bir parçasıdır. Hızlı VPN, algılanabilir bir gecikme süresi sağlamamalı, ancak bazı ücretsiz mobil VPN’ler video görüşmeleri gibi işleri yapmakta zorluk çekiyor. Hız konusu aynı zamanda bir hizmetten diğerine dramatik olarak farklılık gösterir, ancak hayal sanatı olarak en iyi android vpn uygulamaları’nı test ettik.

En İyi Android VPN Uygulamaları

 

TunnelBear

TunnelBear‘ın ayı maskotlu sevimli bir uygulaması. VPN performansı güçlü ve reklam yok. Markette bulunan diğer ücretsiz VPN’lerden çok daha hoş bir uygulama. Dünyanın her yerinde de iyi bir sunucu seçimi var. En büyük dezavantaj, ücretsiz katmanda sınırlı veri. Ayda 500 MB limit verir ancak uygulama hakkında tweet yaparak daha fazla kazanabilirsiniz. Sınırsız erişim istiyorsanız, TunnelBear aylık 4 dolara mal olur. Ayrıca, TunnelBear’ı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerektiğinin farkında olun.

Opera VPN

Opera VPN,  modern tasarımlı arayüzü ve hoş bir viking maskotuyla harika tasarlanmıştır. Opera VPN, test edilenler içinde daha hızlı bağlantılardan biriydi, ancak birkaç bağlantı problemi vardı. Reklamlar çok fazla değil, herhangi bir ödeme söz konusu olmadığı için iyi bir uygulama. İndirme hızında Opera VPN’de herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte, şu anda sadece beş sunucu konumu var. Yine de, ücretsiz ve oldukça hızlı.

BetterNet

Betternet uygulaması yeterince iyi, ancak tam ekran dolaşım menüsü gibi bazı garip tasarım ilginçliğine sahip. VPN açıkken reklamlar çok fazla etkili değil ancak uygulamayı açtığınızda tam ekran açılır reklam pencereleri var. Buradaki en büyük sorun, testlerdeki düşük hızı. Ayrıca, ücretsiz sürümü kullanarak herhangi bir sunucu konumunu manuel olarak seçemezsiniz. Kötü bir sunucu elde ederseniz pek bir şansınız yok. Betternet’in ücretli versiyonu, daha hızlı, hiçbir reklam yok ve çok daha fazla sunucu için ayda 12 ABD dolarıdır.

Turbo VPN

Turbo VPN‘in hızı tam olarak “turbo” değil, ancak Android’teki diğer VPN uygulamalarının tümü ile aynı çizgide. Uygulama temiz ve bir tavşan maskotu var. Tavşanı seviyorum, ancak aynı zamanda tam ekran reklamlar da var. Bunları çok sevmiyoruz. Ücretsiz bir VPN uygulaması için kötü olmayan yalnızca beş sunucu konumu vardır. Sinir bozucu bu reklamlar Turbo VPN’yi Opera VPN’den daha az uygun bir seçenek haline getirir.

Hotspot Shield

Hotspot Shield, test ettiğimiz en hızlı VPN’dir. Sinir bozucu olabilecek bazı reklamlar var, ancak Turbo VPN kadar kötü değil. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve çok dağınık değildir. Maalesef, ücretsiz sürümde çok az sayıda sunucu konumunuz var. Premium Hotspot Shield hesabı aylık 12 dolara mal oluyor. Yine, Android’de bir VPN için oldukça fazla. Aslında bu, Windows ve Mac gibi diğer platformları da kapsayan bir lisans. Buna ihtiyacınız yoksa, gerçekten maliyet bedeli uygun değildir.

SuperVPN

Testimizde, SuperVPN pek hızlı değildi ve uygulama bazı önemli güncellemelere ihtiyaç duyuyor. Test ettiğim diğer uygulamalardan çok daha fazla reklam var. Ücretsiz sürümde yalnızca dört sunucu konumu vardır. Aylık 5 dolara mal olan ve reklamsız ve diğerlerinden daha hızlı olmayan ücretli sürüme sahip. Bununla birlikte, garip şekilde ödeme yapabilmek için ayrı bir uygulamaya yönlendiriyor. Daha iyi seçenekler var.

Manuel VPN’ler

VPN dünyası Google Play Store’da elde edebileceğinizden çok daha fazladır. Birden çok platformda hizmet sunan VPN sağlayıcıları vardır ve Android’de yerel bir VPN bağlantısı kurmak için hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Biraz daha zahmetli, ancak daha ucuz ve daha güçlü olabilir. Birden çok eş zamanlı bağlantı alırsınız, bu nedenle tüm aygıtlarınız VPN’ye aynı anda erişebilir.

Popüler genel VPN seçeneklerinden bazıları Private Internet Access (Özel İnternet Erişimi), NordVPN ve KeepSolid’dir. Hepsi, size Android VPN menüsüne ekleyebileceğiniz sunucu ve hesap ayrıntılarını sağlar. Genellikle, sistem ayarlarınızın Connections (Bağlantıları) alanında “More” (Daha fazla) altında bulunur. VPN sağlayıcınız tarafından sağlanan ayrıntıları yeni bir VPN bağlantısı olarak ekleyin; Varsayılan bağlantı türünü değiştirmenize veya gelişmiş ayarlarla uğraşmanıza gerek yoktur. Burada bir sıkıntı, her sunucu konumu için yeni bir VPN bağlantısı oluşturmanız gerektiğidir. Bu ayrıca, her açıp kapatmak istediğinizde menüyü kurcalamak anlamına gelir. Özel Hızlı Ayarlar veya benzer bir uygulama ile VPN’lerinize özel bir hızlı ayar kısayolu oluşturarak bu rahatsızlığın bir kısmını hafifletebilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Don`t copy text!