En iyi 4 Stüdyo (referans) Kulaklık

Müzik prodüksiyonu için stüdyo kulaklıklar yıllar içinde daha iyi hale geldi ve iyi bir stüdyo kulaklık müzik kaydı, miks ve mastering konusunda mükemmel performans sunuyor.

Daha önce ev stüdyosu kurarken gerekli ekipmanlardan bahsetmiştik. Bu yazıda ise en iyi stüdyo kulaklık tavsiyesinde bulunduk.

en iyi stüdyo kulaklık

Müzik üretiminin kaliteli ses üretimine bağlı bir endüstri olduğu düşünüldüğünde gelişmiş bir ses üretimi isteniyorsa miks ve mastering için en iyi stüdyo kulaklıkları arasından bütçemize uygun olanı seçmek kaçınılmaz bir şekilde önem kazanmaktadır.

Öyleyse, mix ve mastering için en iyi stüdyo kulaklıklar nelerdir? VEYA kaliteli ses kaydı ve sağlam bir müzik performansı için hangi stüdyo kulaklığı satın almalıyım?

 

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise tüm kulaklıklar aynı şekilde üretilmemiştir. Bazıları diğerlerinden daha güçlü bir bas veya tiz verirken, bazıları gürültüyü yalıtır veya belli sesleri daha iyi üretir. Örneğin, açık kulaklıklar daha doğal bir sese sahiptir ve sesi ortama sızdırır. Öte yandan, kapalı kulaklıklar, daha iyi bir frekans tepkisine sahipken daha ayrıntılı ses üretmek için gürültüyü yalıtabilir. Bunlar miks için stüdyo kulaklık alırken dikkate alınması gereken faktörlerden sadece birkaçı.

İşte en iyi stüdyo kulaklıkların listesi:
Sennheiser HD650

Sennheiser HD650

Fiyat ve performans arasındaki dengeyi yakalayan harika bir stüdyo kulaklık söz konusu olduğunda, Sennheiser HD650 açık stüdyo kulaklıklarını yenmek zor.

Kablosuz kulaklık veya kulak üstü kulaklıklar hakkında bilginiz varsa, çoğu kulaklığın genellikle bas, tiz veya mids ile ilgili sorun yaşadığını bilirsiniz, ancak HD650’nin böyle bir sorunu yok gibi.

Ses netliği gerçekten olağanüstü.

Yüksek kaliteli titanyum kaplama, bu profesyonel kulaklığı diğer markalar arasından gerçekten öne çıkarır. Hassasiyet ve dinamik tepkinin yerinde olmasını sağlayan bir neodimyum driver sistemine sahiptir.

Artıları:

 • Bas sesi net, temiz bir tiz ve mid ses.
 • Ses kalitesi gerçekten ayrıntılı.
 • İyi Tasarım

Eksileri:

 • Gürültü engelleme yok

Genel olarak, kayıt için iyi bir stüdyo kulaklık arıyorsanız veya mix ve mastering için kaliteli bir kulaklığa ihtiyacınız varsa, Sennheiser HD 650, stüdyo müzik ihtiyaçlarınız için satın alabileceğiniz en iyi stüdyo kulaklıklarından biridir.

Ayrıca, mükemmel bir stüdyo kulaklık için binlerce dolar ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Teknik Özellikler

 • Nominal empedans 300 Ω
 • Temas basıncı ca. 2,5 N
 • Kablo hariç ağırlık ca. 260g
 • Jak yuvası 6,3/3,5 mm stereo
 • Dönüştürücü prensibi (Kulaklıklar) açık, dinamik
 • Duyma eşleşimi (kulaklık tipi) çevresel
 • Kablo uzunluğu 3 m
 • Frekans cevabı (kulaklıklar) 10 – 39500 Hz
 • Ses basınç seviyesi (SPL) 103 dB (1 Vrms)
 • THD, toplam harmonik distorsiyon 0,05 %

Fiyatı: $500


AUDIO TECHNICA ATH-M50X

AUDIO TECHNICA ATH-M50X

Audio-Technica’nın harika ses donanımları yaptığını biliyoruz ve Audio-Technica ATH-M50X bunlardan biri. Audio Technica ATH-M50X, mix için harika bir kapalı stüdyo kulaklıktır ve DJ’ler için de mükemmeldir.

Mükemmel ses sunmasına yardımcı olan bir çift 45mm sürücü içerir. Kapalı kulak tasarımı nedeniyle, ses üretimi eleştirmenler ve kullanıcılar tarafından defalarca alkışlandı.

Bu cihaz profesyoneller tarafından yıllardır düzenli olarak kullanılmasına rağmen, hala ortalamanın üstünde bir kulaklık.

ATH-M50X ile ilgili en iyi şeylerden biri, gürültülü ortamlarda olağanüstü gürültü yalıtımıdır. Frekansları alçak ve yüksek ses şiddetinde bile doğru üretir. Bu da onu inanılmaz derecede gerçekçi bir kulaklık yapıyor.

Ses izolasyonunu mümkün kılan modern tasarım, kullanılabilirlik ve rahat saklama için 90 derece dönebilen kulaklıklara sahiptir. Yumuşak kulak yastıkları (dayanıklı ancak yumuşak malzemeden üretilmiştir) bu kulaklığı uzun süre çalışabilecek kadar rahat hale getirir ve uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir.

Ayrıca, 45 mm diyafram sürücüleri, mümkün olan en iyi dinleme deneyimi için çok çeşitli frekanslar ve hassas bas tepkisi üretmek üzere geliştirildi.

Audio-Technica’nın yeni ATH-M50X’i ile şirket, markanın neden genellikle kulaklık teknolojisinde dünya lideri olarak adlandırıldığını gösteriyor. Olağanüstü bir dinleme deneyimi ve profesyonel seviyede ses sunar.

Bu kulaklıktan aldığınız ses kalitesi mükemmel, çünkü müzik performanslarını ve film müziklerini büyük bir doğruluk ve netlikte üretebiliyorlar.

Oldukça yüksek hacimli seslerde bile, bozulma yoktur. Tizler net ve iyi tanımlanmış, midler doğal ve ayrıntılı. Bas, tam olarak olması gerektiği gibi gerçek bastır ve sağlam bir frekans tepkisi ile mix mastering ve genel dinleme için harika bir kulaklıktır.

Artıları:

 • Dahili çıkarılabilir sarmal kablolarla birinci sınıf ses üretimi.
 • Çok yumuşak kulak pedleriyle daha fazla taşınabilirlik için katlanabilir tasarım. Kafa bandı ve kulak bardaklarının kullanımı rahattır.

Eksileri:

ATH-M50X’in büyük pedleri dış gürültüden çok fazla izolasyon sunsa da, daha ince kılıflar dışarıya biraz ses sızıntısı vermekte.

Fiyatı: €220

Teknik Özellikleri:

 • Tipi: Kapalı
 • Driver: 45 mm.
 • Frekans Cevabı: 15 HZ – 28 KHZ
 • Empedans: 38 Ohms

BEYERDYNAMIC DT 990 PRO

BEYERDYNAMIC DT 990 PRO

Beyerdynamic DT 990, miks için mükemmel, en iyi açık stüdyo kulaklıklarından biridir.

Beyerdynamic DT 990 pro şüphesiz günümüzde satın alabileceğiniz ve bundan pişman olamayacağınız en iyi stüdyo kulaklıklarından biridir. Etkileyici geniş stereo ses için kulak üstü açık bir tasarıma sahiptir.

Stüdyo uygulamaları için özel olarak üretilmiştir. Ses kaydındaki hemen hemen her ayrıntıyı alabilen iyi bas yanıtı ve yüksek hassasiyetle şeffaf ve ferah bir ses üretebilirler. Bu onu miks ve müzik prodüksiyonu için ideal hale getirir.

DT 990 Premium pro-250’nin malzeme kalitesi ve tasarımı birinci sınıftır. Kulaklarınızı tamamen kaplayacak kadar geniş büyük bir kulak pediyle, son derece rahat bir kullanım deneyimi sağlayan deri kafa bandı ile birleştiğinde, beyerdynamic DT 990 pro, uzun süre çalışmaya elverişlidir.

Ses performansı, çok iyi ayrıntılar ve netlik sağlamak için geniş ve dinamiktir. Dinamiklerden ödün vermeden iyi bir bas yaratır.

Diğer stüdyo kulaklıklarla karşılaştırıldığında, Beyerdynamic DT 990 Professional stüdyo kulaklıkların çok daha iyi bir bas tepkisine ve daha uzun ve pürüzsüz tizlere sahip olduğu bir gerçek; bu, daha önceleri kayıtta fark etmemiş olabileceğiniz bir enstrüman veya ince bir ayrıntı duyabileceğiniz anlamına gelir.

Artıları:

Tamamen metal kafa bandı ile birleştirilmiş dayanıklı tasarıma sahip geniş pad ile son derece rahat.
İyi bas tepkisi ile ses üretimi net

Eksileri:

Saklama kutusu olmayan sade bir ambalaj içinde gelir.

Fiyatı: €159

Teknik Özellikleri:

 • Kulaklık Tasarımı: Açık
 • Frekans tepkisi: 5 – 35.000 Hz
 • Ses basınç seviyesi: 96 dB SPL/mW
 • Empedans: 250 ohm

BOSE QUIETCOMFORT 35 SERIES II

BOSE QUIETCOMFORT 35 SERIES II

Her şeyden önce, stüdyoda kablosuz bir kulaklık kullanılmasını önermiyoruz, ancak kablolu bir kulaklık kullanmanın rahatsız edici olduğu durumlarda, Bose Quietcomfort 35 size hizmet edebilir.

Bose, endüstrinin standartlarında birinci sınıf kulaklıklar ürettiği biliniyor ve Bose Quietcomfort 35 series II bunun bir örneği.

Bunu daha da kanıtlamak için en iyi kablosuz kulaklıklar listesinde dünyada 1 numara.

Diğer kaliteli kulaklıklarda olduğu gibi, bu kablosuz kulaklık, bazı kablosuz bluetooth kulaklıkların aksine mükemmel bir aktif gürültü önleme teknolojisine sahiptir. İstenmeyen gürültüleri algılayan ve tamamen engelleyen kulak pedlerinin içinde ve dışında yerleşik mikrofonlarla birlikte gelir.

Yeni dijital equalizing sistemini kullanarak sesi buna göre dengeler. Her bir sesin birbirinden ayrıldığı fevkalade canlı ve ayrıntılı ses üretir. Bu fiyat aralığında olabilecek bir netlik seviyesi sergiliyor.

Artıları:

Endüstri standardında aktif gürültü engelleme ile son derece konforlu.
Hem kablosuz hem de kablolu modda mükemmel ses.

Eksileri:

Aktif gürültü engelleme özelliği bluetooth ile otomatik olarak açılıyor.

fiyatı: $300

Teknik Özellikleri:

 • Ses Seviyesi: 90dB/mW
 • Frekans Aralığı: 10 – 20000

Pin It on Pinterest

Don`t copy text!