Doğa Dostu Arama Motoru: Ecosia

Dijital çağın gerekliliği olarak ihtiyacımız olan her konudan bilgiyi birkaç tıkla internetten arama motorları sayesinde öğrenebiliyoruz ve hayatımızı kolaylaştırıyor. Dev şirketler interneti kullanmamıza büyük ölçüde yardımcı olmakta, oluşan pazarda sektördeki oyuncular birbirileriyle kıyasıya rekabet içinde.

Fakat öyle bir arama motoru var ki, diğerlerinden farklı olarak doğaya katkı sağlamak adına pazara rasyonel bir giriş yaptı. Bu doğa dostu arama motorunun adı Ecosia.

Ecosia, reklam geliriyle ağaç diken arama motorudur. Ücretsiz tarayıcı eklentisini edinerek her arama yaptığınızda Ecosia’yı kullanırsınız ve her arama yaptığınızda bir fidanla destek olursunuz.

ecosia arama sayfası
ecosia arama sayfası

Ecosia kullanılarak yapılan aramalarda ortalama 11 saniyede bir, ağaç dikilmekte. Şu ana kadar toplamda 6 milyondan fazla ağaç dikilmesine önayak olunmuş. Hem çevre farkındalığı hem de sade bir arayüzle kullanıcılara ve doğaya hizmet eden Ecosia, Bing altyapısını kullanıyor. Siz de katkı sağlamak isterseniz, ecosia.org adresinden arama yapabilir ve Ecosia ekibinin çalışmalarına dair bilgi alabilirsiniz.

Ecosia’nın android cihazlar için mobil uygulaması da bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

X
Share This